Naujienos

10 Spalio 2014

Vilniuje pradėtos „Danpower“ biokuro katilinės statybos – pralaužti ledai šilumos gamintojų konkurencijai

Šiandien Vilniuje „Danpower Baltic“ biokuro katilinės statybų aikštelėje įmūryta iš simbolinio ledo kubo skulptorių išlaisvinta atminimo kapsulė jau kitą šildymo sezoną šioje vietoje iš lietuviško biokuro planuojama gaminti šilumą sostinės gyventojams. Statoma biokuro katilinė taps vienu pirmųjų nepriklausomų šilumos gamintojų Vilniuje, prisidedanti kuriant ir skatinant konkurenciją sostinės šilumos ūkyje.

 Biokuro katilinės galia sieks 20 MW, joje taip pat bus įrengtas 5 MW galios kondensacinis ekonomaizeris. Į projektą ketinama investuoti 10 mln. eurų (35 mln. litų).

„Miestas yra atviras investicijoms ir ilgalaikiam bendradarbiavimui, todėl sveikiname naujus, efektyvius projektus. Esame išsikėlę labai aiškų tikslą – kuo daugiau šilumos Vilniuje gaminti iš vietinio biokuro ir taip mažinti šilumos kainas. Tikiu, kad ši nauja biokuro katilinė prisidės ir padės šį tikslą įgyvendinti“, – sakė Artūras Zuokas, Vilniaus meras.  

Biokuro katilinę stato Vokietijos energetikos bendrovės „Danpower GmbH“ antrinė įmonė Baltijos šalyse „Danpower Baltic“. „Danpower GmbH“ yra valdoma Hanoverio savivaldybei priklausančios energetikos ir komunalinių paslaugų bendrovės „Stadtwerke Hannover“ („Enercity“). 

„Tikime šio projekto sėkme ir nauda Vilniaus gyventojams – jau po metų norėčiau vėl susitikti čia ir perkirpti katilinės atidarymo juostelę. Tokių projektų pradžia ir, tikiuosi, sėkmingas jų įgyvendinimas yra neabejotinai teigiama tendencija ne tik ekonominiu, bet ir energetinio saugumo aspektu, nes iki šiol šildymui naudotas gamtines dujas pakeis lietuviškas biokuras“, – sakė Michael'is Feist'as, „Enercity“ valdybos pirmininkas.

„Besikuriantys nepriklausomi šilumos gamintojai Vilniuje reiškia pigesnį šildymą miesto gyventojams, nes mieste atsiranda konkurencija, nebelieka vieno gamintojo, kuris gali diktuoti žaidimo taisykles. Džiaugiamės, kad ledai pagaliau buvo pralaužti ir po trejus metus užtrukusių derinimo procedūrų Vilnius pasuko konkurencijos keliu, kurios naudą jau akivaizdžiai pajuto Kauno ir Klaipėdos gyventojai – jiems šiluma ir karštas vanduo kainuoja mažiau“, – sakė Raimondas Štreimikis, „GECO Investicijos“ direktorius.

„Danpower Baltic“ šį rudenį jau pradėjo statyti 20 MW šilumos ir 5 MW elektros gamybos galios biokuro kogeneracinę elektrinę Kaune, į kurią bus investuoti 86 mln. litų ir kuri yra pirmoji Vokietijos bendrovės investicija Lietuvoje. Kartu su pradedama statyti biokuro katiline Vilniuje „Danpower Baltic“ investicijos Lietuvoje viršys 120 mln. litų.

„Danpower Baltic“ svarsto galimybes ateityje Vilniuje plėtoti ir dar vieną projektą – statyti biokuro kogeneracinę elektrinę. Apie tokį projektą galvojama ir Šiauliuose.

Pirmąją savo investiciją Baltijos šalyse „Danpower“ įgyvendino prieš dvejus metus Estijoje, kur gamina ir tiekia šilumą Veru (Võru) miesto gyventojams. Bendrovė šiame mieste taip pat yra įkūrusi „Enercity“ klientus iš Vokietijos aptarnaujantį skambučių centrą.

84,9% „Danpower GmbH“ akcijų priklauso Hanoverio savivaldybės komunalinių paslaugų įmonei „Stadtwerke Hannover AG“, dirbančiai su prekės ženklu „Enercity“. „Stadtwerke Hannover AG“ yra penkta pagal dydį integruotų komunalinių paslaugų bendrovė Vokietijoje, joje dirba 2700 darbuotojų, jos pardavimai siekia 9,3 mlrd. litų (2,7 mlrd. eurų).

„Danpower Baltic“ lygiomis dalimis valdo „Danpower GmbH“ ir Lietuvos atsinaujinančios energetikos bendrovė „GECO Investicijos“. 

„GECO Investicijos“ yra viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių Lietuvoje. Įmonė yra pastačiusi ir valdo 20 MW biokuro katilinę Kaune bei 4 MW – Joniškyje. Skirtinguose parengiamųjų darbų etapuose yra dar 80 MW bendros galios elektrinių projektai kituose miestuose. 70% „GECO Investicijų“ grupės akcijų valdo verslininkų Rakauskų šeima, 30% priklauso privataus kapitalo investicijų grupei „Žabolis ir partneriai“.

Naujienų sąrašas