Įgyvendinti projektai

20 MW „GECO“ biokuro katilinė Kaune

„GECO“ biokuro katilinė Kaune – pirmoji  nepriklausoma katilinė mieste, kuri šilumą gyventojams gamina iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Katilinė pastatyta Kauno Dainavos mikrorajone, Taikos prospekte. Jos gaminama šiluma tiekiama į miesto šilumos tinklus.

Katilinės galingumas siekia 20 MW, joje sumontuoti du 8 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir 4 MW galios kondensacinis ekonomaizeris.

Į projektą investuota apie 20 mln. litų privačių ir skolintų „GECO investicijos“ lėšų. Šis projektas plėtotas nuo nulio – tai plyno lauko investicija. Katilinės statybai nebuvo prašyta ir suteikta Europos Sąjungos fondų parama – projektas pilnai įgyvendintas iš plėtotojo sukaupto ir pritraukto kapitalo.

Katilinės įranga pritaikyta kūrenti dvi biokuro rūšis – geresnės kokybės ir su daugiau priemaišų, turi platų reguliavimo diapazoną. Taip pat joje sumontuota inovatyvi technologija – 4 MW galios kondensacinis ekonomaizeris, kuris leidžia itin efektyviai panaudoti šilumą iš išeinančių dūmų ir juos išvalo.

Katilinę projektavo, statė ir reikalingą įrangą gamino Lietuvos įmonės: katilinės inžinerines sistemas projektavo energetinių sistemų projektavimo bendrovė „Energetikos Linijos“, biokuro katilus ir kitą įrangą gamino bendrovė „Enerstena“, išorės fasadų projektą kūrė kauniečio architekto Algirdo Kaušpėdo vadovaujama architektų komanda.

Katilinės statybos baigtos 2012 m. rugsėjį. Nuo 2012 m. spalio ji pradėjo veiklą ir gamina šilumą Kauno gyventojams.  

Projektų sąrašas