Įgyvendinti projektai

4 MW „GECO“ biokuro katilinė Joniškyje

„GECO“ pastatyta ir valdoma 4 MW biokuro katilinė Joniškyje yra pirmoji katilinė mieste, gaminanti šilumą iš atsinaujinančių išteklių. Katilinė gamina ir tiekia šilumą pagrindineiam miesto šilumos gamintojui, valdančiam miesto šilumos trasas bei tiekiančiam šilumą gyventojams.

Šalia katilinės taip pat buvo modernizuota daugiau kaip 1 km ilgio šilumos tiekimo trasa. Bendros investicijos į katilinės statybas bei trasos rekonstrukciją viršijo 5 mln. litų. Katilinė pastatyta be Europos Sąjungos paramos.

Pradėjusi veikti biokuro katilinė leido Joniškiui pereiti prie vietinio kuro, iki tol Joniškyje visa šiluma buvo gaminama tik deginant gamtines dujas. Katilinė gali patenkinti visą miesto šilumos ir karšto vandens poreikį vasarą, didžiąją dalį – žiemą.

Biokuro katilą gamino ir montavo Latvijos bendrovė „Komforts“, šilumos trasą rekonstravo tarptautinė inžinerinių tinklų ir kelių statybos bendrovė „KRS“.

„GECO“ biokuro katilinė Joniškyje yra reguliuojamas nepriklausomas šilumos gamintojas, iš kurio superkamos šilumos kainą nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Projektų sąrašas